Otwarty Katalog DMOZ

Globalna sieć internetowa rozrasta się w zdumiewająco szybkim tempie. Automatycznym narzędziom przeszukującym Sieć coraz trudniej jest wynajdywać wartościowe strony. Nieliczny, opłacany personel redakcyjny katalogów komercyjnych nie jest w stanie podołać dużej ilości zgłoszeń - cierpi na tym zarówno jakość, jak i wszechstronność tych katalogów. Odnośniki tracą aktualność, a katalogi te nie mogą dotrzymać kroku rozwojowi Internetu.

Zamiast walki z eksplozją Internetu, Otwarty Katalog daje możliwość jego samoorganizacji. Wraz ze wzrostem wielkości Internetu, wzrasta również liczba jego obywateli. Każdy z nich może porządkować małą część Sieci i ofiarować ją pozostałym internautów, odrzucając śmieci i pozostawiając tylko wartościową treść.

(The Open Directory Project, ODP) powstał w duchu Open Source i jest w tej chwili największym i najpełniejszym, a jednocześnie całkowicie darmowym katalogiem katalogiem stron internetowych, stworzonym i zarządzanym przez redaktorów-ochotników. Nie ma, ani też nigdy nie będzie, opłat zwi±zanych z wprowadzeniem stron do Katalogu i/lub z używaniem jego danych.

Zasoby Otwartego Katalogu są dostępne za darmo dla każdego, kto zgadza się używać je zgodnie z licencją Jeżeli nie ma w nim Twojej strony, to prześlij mi jej adres lub kliknij baner poniżej i wypełnij formularz.

Pomóż w budowie największego katalogu Sieci tworzonego przez człowieka.
Dodaj stronę - Open Directory Project - Zostań Redaktorem

Otwarty Katalog jest najobszerniejszą bazą danych zawartości Sieci klasyfikowaną przez ludzi. Jego reprezentacja w postaci grupy internautów-redaktorów tworzy zbiorowy umysł odkrywający przed innymi zasoby Sieci. Na Otwartym Katalogu opierają się katalogi największych i najpopularniejszych wyszukiwarek sieciowych oraz portali, włączając w to Netscape Search, AOL Search, Google, Lycos, HotBot i setki innych.

czytaj więcej  RSS:     nowości  
    Powered by netious.com